| יישור שיניים

טיפול יישור שיניים

ד"ר מטאנס והצוות המקצועי של המרפאה עומדים לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-3945160 או באמצעות הטופס ואחד מאיתנו ייצור קשר בהקדם.

כאשר השיניים עקומות, כשקיימת אי התאמה בין הלסתות וכשהשיניים לא מונחות היטב ופוגעות במראה האסתטי או  גורמות לקשיים בלעיסה ובסגירת המנשך, יש ליישר את השיניים והלסתות באמצעות טיפול הדרגתי המתבסס בעיקר על אמצעים היוצרים הפעלת כוח עדינה ומכוונת על השיניים על מנת להזיז או למשוך אותם למקום הרצוי. קיימים סוגים רבים של טיפולי יישור שיניים. חלקם מתבסס על מכשירים נשלפים ואחרים מסתמכים על מכשירים מקובעים על השיניים בפה. לפי המקרה, קובע הרופא המבצע את שיטת הטיפול הכי מתאימה למטופל.

יישור שיניים לילדים

יישור שיניים לילדים מעניק פתרונות למגוון מצבים בהם השיניים גדולות אך הלסת קטנה מדי, כששן לא בוקעת בגלל הצפיפות, כשהשיניים צמחו לא במקומן הטבעי או כשיש מפגע כמו אי התאמה בין שתי הלסתות, שעלול ליצור משנן בולט ולא אסתטי.

 

את היישור מוטב לבצע בגיל הנעורים, לאחר בקיעת השיניים הקבועות (12-14) וכשניתן לסמוך על הילד שיצחצח את שיניו, שכן יישור שיניים מחייב היגיינה אוראלית מוקפדת. לפי המקרה, משתמשים  במכשירים אשר מודבקים על גבי השיניים ובכוחות עדינים, מזיזים את השיניים הבעייתיות למקומן הטבעי הרצוי ולעיתים אף מנסים להשפיע על עצם הלסת ומרחיבים אותה כדי ליצור מנשך תואם בין שתי הלסתות.

 

התהליך עשוי לארוך תלוי במקרה, ממספר חודשים ועד כשנתיים, כאשר בסיום התוצאה מעניקה מראה שיניים אידאלי לילד.

יישור שיניים למבוגרים

רבים מהמבוגרים עושים את התיקון האסתטי שלא נעשה כשהיו בני נוער ומחזירים את החיוך היפה לפניהם, בגיל מתקדם יותר. זה אף נעשה שכיח גם בקרב מפורסמים, שמצטלמים אפילו עם המכשירים והפלטות הצבעוניות שמרכיבים להם על השיניים.

יישור שיניים שקוף

מהי שיטת היישור השקוף?

היא למעשה דרך בלתי נראית ליישור השיניים ולהשגת החיוך שתמיד רציתם מבלי ללכת עם מתכות בפה! שיטה זו נתמכת טכנולוגיית הדמיה ממוחשבת אשר לפיה מיוצרים סדים שקופים שמטרתם להזיז את השיניים למקומן הרצוי בצורה הדרגתית ובלתי מורגשת. 

לפי שיטה זו, מיוצרת סדרה של סדי גומי שקופים אשר מותאמים אישית אך ורק לשיניים שלכם, ותפקידם להזיז אות השיניים בצורה מתוחכמת ובהדרגתית עד להשגת התוצאה הרצויה. כל סד מורכב למשך כשבועיים ולאחר מכן מוחלף על ידי הסד הבאה בסדרה, עד שמשיגים את ההעמדה הנכונה לשיניים. קיימות מספר שיטות שההבדל ביניהן הוא השם המסחרי כמו למשל אינויזליין, אורטוליין, איירוק ועוד. כל השיטות מסתמכות על אותה הטכנולוגיה.

מהם היתרונות העיקריים של יישור שיניים שקוף?

מאחר שכמעט שלא ניתן להבחין ב"פלטה" הבלתי נראית הזאת, הרכבת הפלטות השקופות לא מפריעה לסגנון החיים ולחיי היומיום שלכם. לטיפול יישור שיניים שקוף ישנם הרבה יתרונות אך הוא אינו מתאים לכל אחד. שלא כמו הסמכים  הקבועים ("קוביות" או "ברזלים"), הפלטות הן גמישות וניתנות להסרה קלה. זה מאפשר לכם לאכול ולשתות כל דבר שתרצו במהלך הטיפול על ידי ההסרה של הפלטות הנ"ל. ואתם יכולים גם להסיר את הפלטות כדי לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטלי כהרגלכם כדי לשמור על ריח פה רענן והיגיינת פה טובה.

שלא כמו סמכים, בשיטה הזו לא נעשה שימוש בחוטי מתכת או בקוביות מתכת, שעלולים לפצוע את חלל הפה שלכם ולהגביל את השמירה על היגיינת פה ראויה. נוסף על כך, מכיוון שהביקורים שלכם במרפאה במהלך הטיפול אינם כרוכים בהתאמות של חוטים או סמכי מתכת, קרוב לוודאי שתבלו פחות זמן בכיסא רופא השיניים.

מהו תהליך הטיפול?

ההתחלה היא פשוטה: קודם כל מגיעים לפגישת ייעוץ אצל רופא השיניים. במקרה שלנו הייעוץ לא כרוך בעלות נוספת. בייעוץ הראשוני בודק הרופא המבצע שהוא בד"כ בעל ניסיון וידע רב ביישור שיניים את המקרה ואת התאמתו לשיטת טיפול מיוחדת זו. במקרה של התאמת מטופל לטיפול הזה, נלקחות מידות לימודיות אשר נשלחות למעבדות מיוחדות לצורך סריקה ממוחשבת ובניית תכנית הטיפול. הרופא קובע עם המטופל סדרת פגישות אשר בכל פגישה בודק הרופא ביחד עם המטופל את ההתקדמות ומחליף לו את הפלטות השקופות עד לפגישה הבאה.

ממה עשויות הפלטות השקופות ואיך הן נראות?

הפלטות השקופות, עשויות מחומר תרמופלסטי גמיש אשר פותח במיוחד בשביל תכנית הטיפול הספציפית של כל מטופל. הפלטות דומות במראן לסדים של הלבנת השיניים. הן גמישות ומתלבשות על השיניים בצורה הדוקה מאד כך שלא מרגישים גוף זר בפה. הפלטות מוחלפות לפי ההתקדמות בטיפול פעם ב-5-6 שבועות.

האם הטיפול כרוך בכאבים?

למרות ששיטת הפלטות השקופות מיישרת את השיניים בלי הכאב והמתח שכרוכים בסמכים הקבועים ממתכת, ישנם אנשים שחווים אי נוחות זמנית בימים הראשונים בתחילתו של כל שלב חדש בטיפול. דבר זה הוא נורמלי ובדרך כלל מתואר כתחושת לחץ. זהו גם סימן שהפלטות אכן מבצעות את פעולתן, מכיוון שהשיטה מזיזה את השיניים עד שהן מגיעות לעמדתן הסופית. אי-הנוחות הזו נעלמת בדרך כלל בתוך ימים ספורים.

באיזו תכיפות יש להרכיב את הפלטות?

הקשתיות פועלות ביעילות המרבית כשמרכיבים אותן 20-22 שעות ביום ומסירים אתן רק לאכילה, צחצוח, ושימוש בחוט דנטלי.

באיזו תכיפות עלי לבקר אצל הרופא?

הרופא שלנו יקבע לכם פגישות סדירות - בדרך כלל פעם בארבעה עד שישה שבועות. המטרה של הפגישות היא להבטיח שהטיפול שלכם מתקדם בהתאם לתכנית.

מהו משך הטיפול?

משך הטיפול תלוי בחומרת המקרה שלכם והרופאים שלנו הם שמסוגלים לקבוע אותו. עם זאת, טיפול ממוצע אורך כ-12 חודשים.

מהו המחיר עבור טיפול יישור שיניים שקוף?

עלות הטיפול הוא שיקול חשוב לכל מי שמתכנן לעבור טיפול דנטלי או אורתודונטי. האמת היא, שרק הרופא יכול לקבוע את עלות הטיפול המסוים שצריך לעבור. התמחור תלוי בסוג הטיפול הנדרש, במורכבות המקרה, בהיקף הבעיות שאתם רוצים לטפל בהן, ובמשך תכנית הטיפול. המחיר הממוצע ליישור שיניים בעזרת פלטות שקופות הוא 18 עד 20 אלף ₪. אנו מציעים מגוון אפשרויות תשלום כולל פריסה עד 60 תשלומים במימון חוץ בנקאי.

המרכז לאסתטיקת השיניים והפנים

 ניווט מהיר 

ניווט בוויז

אח"י אילת 5, ק. חיים, חיפה

מרפאת DMC - מרכז לאסתטיקת השיניים והפה בניצוחו של ד"ר מטאנס מועיין, מובילה בחדשנות ובשימוש בטכנולוגיות מתקדמות. הצוות המקצועי של מרפאת השיניים עושה שימוש בשיטות העדכניות ביותר, בציוד מתקדם ובחומרים איכותיים בלבד, המאושרים על-ידי משרד הבריאות וה-FDA. בנוסף, מוצעים טיפולים אסתטיים המתבצעים תוך שימוש בטכנולוגיות וחומרים מתקדמים. כל זאת מאפשר לצוות המרפאה בכלל ולד"ר מטאנס בפרט להעניק למטופלים טיפול מקצועי עם תוצאות איכותיות ועמידות. המרפאה מעניקה מענה מקיף ורחב ללקוחות בקריות, בחיפה, בצפון. התמונות באתר הן להמחשה בלבד. אין לראות בפרסום זה המלצה לביצוע הליך כזה או אחר. כל טיפול מותנה בפגישת ייעוץ מקדימה.

2017-2020 by Dr Matanis Moen dmcclincs | www.drmatanis.com