MATANES-295.jpg

חריקת שיניים (ברוקסיזם)

סובלים מברוקסיזם? תופעת חריקת שיניים או הידוק שיניים נקראת ברוקסיזם, מופיעה בעיקר במהלך השינה אך עשויה להשפיע גם בזמן ערות. וכן, יש לנו טיפול ייעודי לתופעה הזו.

 

חריקת שיניים או הידוק שיניים במהלך זמן השינה נקראת ברוקסיזם. מדובר בתופעה נפוצה אשר משפיע על חלק ניכר מהאוכלוסייה. ברוקסיזם מוגדרת כתופעה המפעילה את שרירי הלסת באופן מחזורי וכוללת הידוק של השיניים, חריקת שיניים ונעילת לסתות.

 

ברוקסיזם חריקת שיניים היא תופעה לא רצונית העשויה להתרחש עקב סיבה לא ידועה, תופעות לוואי של תרופות, סמים, מחלות עצבים וסיבות נוספות העשויות להשפיע על מערכת השרירים בלסת. שכיחות התופעה בקרב בגירים עומדת על כ-8% בעוד שבקרב ילדים מדובר בתופעה נפוצה יותר המשפיעה על כ-20% מהילדים עד גיל 12.

חריקת שיניים ברוקסיזם

חריקת שיניים - ברוקסיזם

לתופעת חריקת השיניים עשויות להיות השפעות משמעותיות על המצב הבריאותי. תופעה זו עשויה להוביל בין היתר לכאבים מתמשכים בשרירי הפנים, כאבי ראש, לצורך מתמשך במגוון טיפולים דנטליים (כתרים, שתלים ועוד) ולעתים נדירות אף לנזקים בלתי הפיכים למפרק הלסת.​

שיטות טיפול בברוקסיזם - חריקת שיניים:

ניתן לטפל בתופעת חריקת שיניים בשיטות שונות:

  1. סד לילה - ניתן לטפל בחריקת שיניים באמצעות סד סגרי (סד לילה), זהו סד אקרילי המותאם ללסת ולשיניים של המטופל אשר יושב על הלסת העליונה במהלך שעות השינה. תפקיד הסד הוא לשמש כמעין בולם זעזועים המיועד להרפיית שרירי הלעיסה ובכך לצמצם את חריקת השיניים.

  2. הזרקת בוטולינום טוקסין לשריר המלעס (שריר המסטר) - שריר המלעס הוא שריר לעיסה הממוקם בחלקה האחורי של הלחי. שריר זה אחראי על תנועת הלסת התחתונה במפרקי הלסת מעלה וקדימה, כך שפעולתו סוגרת את הפה. הזרקה של בוטולינום טוקסין ("בוטוקס") לנקודות ספציפיות בשריר המלעס מרפה את השריר, מסייעת במניעת תופעת חריקת השיניים ומעניקה למטופל הקלה בכאבים הנובעים מחריקת שיניים.

לטיפול באמצעות הזרקת בוטוקס לשריר המלעס קיימים מספר יתרונות:

  • הטיפול פועל במהלך כל שעות היום ואינו מוגבל לשעות השינה בלבד, זאת בניגוד לסד לילה המיועד לשימוש לקראת השינה.

  • מראה אסתטי ומחוטב למבנה הפנים - הזרקת הבוטוקס לשריר המסטר מסייעת לקבלת מראה צעיר יותר ע"י הקטנת הקוטר הרוחבי המעניק לפנים מראה מעודן.​
      

ד"ר מטאנס מועין יחד עם הצוות המקצועי של הקליניקה מחזיקים בניסיון רב בטיפול בתופעת הברוקסיזם. שילוב היכולות בטיפולי השיניים עם הידע המקצועי הרב בתחום הזרקות הבוטלינום טוקסין, מאפשרים לד"ר מטאנס להעניק ללקוחותיו תוצאות נהדרות המתבטאות בהקלה משמעותית בתופעות של חריקת השיניים יחד עם מראה אסתטי מושלם.​

ד"ר מטאנס עומד לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-394-5160 או באמצעות הטופס וניצור קשר בהקדם.

טיפולי שיניים נוספים:

טיפולי שיניים משמרים

רשת מרפאות DMC מציעה מגוון טיפולי השיניים התורמים לשימור השיניים ומצב פה בריא, החל ממניעה על ידי טיפולים במרפאות והדרכה למניעה בשגרה הביתית.

כתרים אסתטיים - כתרי זרקוניה

כתרי זירקוניה הפכו כיום לבחירה הראשונה של רופאי השיניים בעיקר במקרים בהם יש צורך למקם את הכתר בשיניים הקדמיות שם האסתטיקה חשובה מאד.

רופא שיניים בקריות - ד"ר מועין מטאנס

רופא שיניים בקריות - רופא שיניים בחיפה - דוקטור מטאנס מועין סיים את לימודיו בתחום רפואת השיניים באוניברסיטת רגנסבורג, גרמניה. את דרכו המקצועית החל כרופא שיניים בגרמניה ובמהלך תקופה זו לקח חלק במחקרים רבים. כיום מחזיק ברשת מרפאות שיניים ואסתטיקה DMC בקריות בקריות ובאזור הצפון במעיליא.

השתלות שיניים וכירורגיית הפה

שיקום הפה בעזרת שתלים דנטליים מהווה חלק עיקרי מרפואת השיניים המודרנית. לשיטת טיפול זו יתרונות רבים: סיכויי הצלחת הטיפול בעזרת שתלים דנטליים גבוהים במיוחד ולטווח ארוך.

​רפואת שיניים בלייזר

קרן הלייזר הפכה כבר לפני שנים לחלק מאמצעי הטיפול בענפי רפואה רבים. בשנים האחרונות הלייזר הפך גם לחלק מהאמצעים העומדים לרשות רופא השיניים.

סריקת שיניים דיגיטלית

טכנולוגיה חדישה המאפשרת יצירת מודל דיגיטלי תלת מימדי של חלל הפה. הסורק הדיגיטלי החדשני, מעניק למטופלי המרפאה נוחות חסרת תקדים.

ציפויי חרסינה לשיניים HOLLYWOOD SMILE

ציפויי החרסינה הפכו לפופולריים בזכות העובדה שהם משפרים את מראה השיניים ואינם משנים את צבעם כתוצאה מצריכת טבק או שתיית קפה ותה.

יישור שיניים שקוף

כאשר השיניים עקומות, כשקיימת אי התאמה בין הלסתות וכשהשיניים לא מונחות היטב ופוגעות במראה האסתטי, יש ליישר את השיניים והלסתות באמצעות יישור שיניים שקוף.

הלבנת שיניים

רשת מרפאות DMC מציעה מגוון טיפולי השיניים התורמים לשימור השיניים ומצב פה בריא, החל ממניעה על ידי טיפולים במרפאות והדרכה למניעה בשגרה הביתית.