top of page
תשובות לשאלות בנושא בוטוקס

בית >> מגזין >> תשובות לשאלות בנושא בוטוקס

תשובות לשאלות בנושא בוטוקס

מטופלות רבות מעוניינות נושאות שאלות רבות בנושא הטיפול בבוטוקס. לאור זאת, ריכזתי עבורכן מגוון תשובות לשאלות בנושא בוטוקס על מנת שתועלו למצוא את המידע הרלוונטי עבורכן.
 

בוטוקס לקמטי הבעה

כמה זמן מחזיק בוטוקס?

קשה לתת לשאלה הזו תשובה מדויקת. חומר הבוטוקס מתפרק בגוף באזור ההזרקה בעזרת אנזימים מיוחדים אשר הגוף מייצר, אנזימים אלה מפרקים את החומר אחרי תקופה מסוימת ואז הקמטים שוב מתחילים לבצבץ. היות ולכל גוף יש מנגנון ייצור אנזימים משלו, קשה מאד לדעת כמה זמן יידרש לאותם האנזימים לפרק את הבוטוקס. מה שכן, הספרות מספרת על ממוצע של זמן ההשפעה העומד על  3-4 חודשים.

למה הבוטוקס אצל חברה שלי מחזיק יותר?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שיוצא לי להתמודד איתן. התשובה היא פשוטה מאד: כי החברה שלך היא לא את! לכל בן אדם יש אנטומיה, מבנה עור וגנטיקה ייחודית לו, ולכן ההשפעה של החומר המוזרק משתנה ממטופל למטופל והיא מאד אינדיבידואלית. אז זה לא כל כך נכון ובריא להשוות את התוצאות שלך עם התוצאות של כל אחת אחרת.

האם ישנם כמה סוגים של בוטוקס?

כן, המילה "בוטוקס" היא מילה גנרית המשמשת בכל העולם לתיאור תהליך הטיפול אך בפועל קיימים שני סוגים של "בוטוקס". הסוג הראשון נקרא BOTOX  שמיוצר בארה"ב ע"י חברת אלרגן והסוג השני נקרא DYSPORT מיוצר באנגליה ע"י חברת איפסין. שני החומרים מאושרים FDA העולמי ומשרד הבריאות הישראלי. שני החומרים נמנים מבחינה כימית לאותה קבוצה שנקראת בוטולינום טוקסין TYPE A-.

DR MOEEN ASTHETICS

תיאום פגישת ייעוץ

חייגו כעת 072-394-5160 או מלאו את הפרטים

עשיתי כבר שני טיפולי ועדיין רואים קמטים. למה?

סיבות רבות עשויות להשפיע על הצלחת הטיפול, גם לאחר שני טיפולים. אנסה להסביר בקצרה:

  1. כאשר הפעילות השרירית מאד חזקה, יש צורך להזריק מינון גבוה במיוחד ולבקר פעם שלישית להמשך טיפול. אי אפשר לדעת באיזו מידה השרירים מגיבים לבוטוקס ומושפעים ממנו. אז סבלנות.

  2. כפי שהוסבר, קיימים שני סוגים של בוטולוניום טוקסין, אצל חלק מהאנשים עובד חומר א' יותר טוב מחומר ב' או להפך.

  3. איזה סוג של בוטוקס הוזרק לך בעבר? מידע מאד חשוב לרופא. שינוי בסוג החומר המוזרק יכול להשפיע רבות על תוצאת הטיפול.

  4. התנגדות - רזסטנץ. ז"א הגוף מייצר נוגדנים שמונעים את הפעילות של הבוטוקס. אומנם נדיר אך יש אחוז לא קטן שאינם מושפעים מהחומר המוזרק.

  5. ריכוז החומר המוזרק, היצרן ממליץ על הכנה מוגדרת וסטנדרטית לתרופה, במקרים מסוימים כאשר הטיפולים אינם משפיעים במידה הרצויה, אז יש צורך להזריק את החומר במינון גבוה יותר על מנת להשיג השפעה יותר חזקה.

מה קורה לאחר שהבוטוקס יורד?

שום דבר, הקמטים יחזרו לאיפה שהיו לפני ההזרקה. שום דבר לא ישתנה. ולא, העור לא יהיה מידלדל.

בוטוקס לקמטי הבעה

למה לא רואים תוצאה? הזרקתי אתמול!

הבוטוקס מתחיל להשפיע אחרי תקופה של שבוע ימים בממוצע, לכן יש לחכות עד שבוע לפני שניגשים לטלפון.

עשיתי בוטוקס לפני שבועיים ואני עדיין רואה קמטים

לפי שיטת הטיפול ההדרגתית שלי, הטיפול מתבצע בשתי פגישות. בפגישה הראשונה מתבצע הטיפול הראשן ולאחר שבועיים המטופלים מוזמנים שוב לצורך בדיקה חוזרת והזרקת תחזוקה אם יידרש. הטיפול השני הינו טיפול משלים ויש להתייחס אליו ברצינות רבה על מנת לקבל תוצאה מושלמת. אם לא חוזרים לביקורת אז קשה לי לדעת את מידת הצלחת הטיפול.

נשארו לי כמה קווים במצח

טוב, הבוטוקס איננו חומר פלא שמגהץ את העור. קמטים עמוקים במיוחד באזור המצח אשר גררנו איתנו 40 שנה, לא ייעלמו לגמרי אחרי הזרקת בוטוקס. מה שכן, ניתן לעדן ולטשטש אותם. במיוחד קמטי הבעה במצב סטטי שנראים גם בלי להזיז את השרירים. אם אותם הקמטים ניתן לעדן בעזרת הזרקת חומצה היאלורונית למשל.

לסיכום:

טיפול הזרקת בוטוקס הינו טיפול אינדיבידואלי ומותאם לפנים שלך. מה שישפיע על הקמטים שלך לא ישפיע על הקמטים של החברה או להפך. צריך לדעת את מטרת הטיפול ולתאם את הציפיות הראליות לפני שמגיעים לרופא. אני כרופא העוסק בתחום כבר למעלה מ-8 שנים עושה את המקסימום כדי להתאים את הטיפול בצורה הכי מקצועית לפנים שלך. הקמטים שלך הם חלק ממך, יש לדעת איך להתמודד איתן.

חייגו כעת 072-394-5160 או מלאו את הפרטים:

  תיאום פגישת ייעוץ  

bottom of page