top of page
מילוי קמטים בחומצה היאלורונית

בית >> טיפולי פנים >> מילוי קמטים בחומצה היאלורונית

מילוי קמטים בחומצה היאלורונית

מבנה הפנים עובר עם השנים שינויים רבים ומושפע ממגוון גורמים משמעותיים אשר משפיעים על המראה של הפנים והעור. ההשפעה מגיעה לידי ביטוי בהופעת קמטים. אחת הדרכים המועדפות לטיפול בתופעה היא מילוי קמטים בחומצה היאלורונית.
 

הזרקת חומצה היאלורונית

במהלך הזמן הפנים מתחילות להראות את השפעות כוח המשיכה, שינויים במשקל, מצבים נפשיים וחשיפה לאור השמש ובנוסף את השימוש היומיומי בשרירי הפנים. גורמים אלו משפיעים על הרקמות העמוקות מתחת לעור וכל שינוי ברקמות אלה משפיע באופן ישיר על מראה העור וצורת הפנים. את התוצאה ניתן לראות בהופעת קמטים וקמטוטים במגוון אזורים בעור הפנים. מילוי קמטים בחומצה היאלורונית - כל מה שרציתם לדעת​.

מילוי קמטים בהזרקת חומצה היאלורונית

קמטי ההבעה בחלק התחתון של הפנים מטופלים באמצעות הזרקה של חומרי מילוי שונים. במרפאה של ד"ר מטאנס משתמשים בחומצה היאלורונית בלבד אשר באמצעותה ניתן למלא אזורים מקומטים ושקועים בפנים, דוגמת קמטי פנים עמוקים, לחיים "שקועות", גומות בעור וצלקות מסוימות. החומרים הינם בטוחים ומתכלים הקיימים בגופנו באופן טבעי, כגון חומצה היאלורונית.

הזרקות חומצה היאלורונית למילוי קמטים

ההזרקות אינן מיועדות למחוק את הקמטים לחלוטין. עם זאת, ניתן לצפות מהן למילוי וריכוך המראה של אותו הקמט. הזרקות אינן מהוות תחליף לניתוח אלא טיפול תומך, משפר, מעדן ומהיר​.

למה לצפות מטיפול מילוי הקמטים בעור הפנים?

מטרת הטיפול היא למלא את הקמט או הצלקת, אך יש לדעת שהתוצאות אינן קבועות והן אינן מיועדות להעלמה מוחלטת של הקמטים. כאשר מדובר בחומרים מתכלים, החומר המוזרק נספג ומתפרק בתוך הגוף ויש להזריק ולמלא את הקמט אחת לכמה חודשים עד שנה. כמו כן יש לדעת, שכמות החומר הדרושה כדי למלא את אותו קמט אזורי, עשויה להשתנות מאדם לאדם. השאיפה היא תמיד מילוי אופטימלי של הקמט עד לקבלת תוצאה משביעת רצון. את השפעת הטיפול ניתן לראות מיד אחרי ההזרקה (50%) מהתוצאה הסופית. את התוצאה הסופית ניתן לראות בצורה הכי ברורה שבועיים עד שלושה מיום ההזרקה.

DR MOEEN ASTHETICS

תיאום פגישת ייעוץ

חייגו כעת 072-394-5160 או מלאו את הפרטים

בטיחות הטיפול

החומר המוזרק לאזור הוא חומצה היאלורונית (חומר טבעי) מיוחדת אשר יוצרה ותוכננה במיוחד להזרקה לאזור הפנים. החומרים בהם מבוצעים הטיפולים מאושרים לשימוש ע"י משרד הבריאות. מדובר בחומר טבעי המשלב בתוכו מרכיבים חיוניים לתאי העור כמו ויטמינים, מינרליים ונוגדי חמצון מיוחדים. חומרי המילוי בהם אנו משתמשים עשויים מחומצת רב-סוכר טבעית (חומצה היאלורונית), שהם מרכיבים טבעיים של גוף האדם, ולכן הם חומרים בטוחים ולרוב אינם גורמים לתופעה אלרגית או כל תופעה אחרת. אנו דואגים לעשות שימוש בחומרים האיכותיים והבטוחים ביותר בעולם עבור המטופלים שלנו. כל החומרים שלנו מאושרים ע"י משרד הבריאות ומיוצרים בצרפת, שוויץ וגרמניה בלבד.

מהם הסיכונים בטיפול מילוי קמטים בחומצה היאלורונית?

כשהזרקות מילוי בחומצה היאלורונית איכותית מתבצעות על ידי רופא מוסמך ומיומן, הסיבוכים הם נדירים. מיד אחרי הטיפול תיתכן הרגשת אי-נוחות או צריבה מקומית באזור ההזרקה. לעתים יופיעו שטף דם תת-עורי או אדמומיות, שנספגים וחולפים תוך ימים ספורים. כיום רוב החומרים המוזרקים מכילים מאלחש שמטרתו להוריד את הרגישות באזור ההזרקה לכן תיתכן תחושה של הרדמה לחצי שעה אחרי סיום הטיפול. מאחר שהקמטים הם דינמיים, נדרשות במהלך הזמן הזרקות נוספות. השימוש בחומר כמו סיליקון עלול למנוע מאתנו אפשרות זו.

מהן תופעות הלוואי?

תופעות הלוואי הנפוצות לאחר טיפול מילוי קמטים הן:

  • אדמומיות במקום הדקירה.

  • שטף דם מקומי.

  • אי נוחות במגע.

  • נפיחות באזור ההזרקה.

  • תחושה של הרדמה באזור המטופל.

 

כל תופעות הלוואי הן זמניות ונעלמות תוך ימים ספורים.

כיצד ניתן למזער את תופעות הלוואי?

ניתן למזער את תופעות הלוואי באמצעים הבאים:

  • ביצוע הטיפול תוך שימוש בחומרי הזרקה איכותיים.

  • שיטות הזרקה מתקדמות - שימוש בקנולה ולא במחט רגילה.

  • שימוש במכשור ממוחשב - למשל מכשיר ה-TEOSYAL PEN הנמצא בשימוש במרפאתנו.

  • טיפול במחטים מיוחדים אשר גורמים לטראומה פחותה בעור הפנים.

  • שימוש בתכשירים ייעודיים לאחר הטיפול אשר אמורים להוריד משמעותית את תגובת העור לטיפול - קרם מרגיע משקם של טיוקסאן.

העלמת קמטוטים בפנים

מה מכיל החומר המוזרק?

רוב החומרים מבוססים על חומצה היאלורונית - חומר טבעי הנמצא בגופנו ושרמתו בגוף בכלל ובעור בפרט הולכת ופוחתת עם השנים. מלבד לחומצה ההיאלורונית מוסיפים היצרנים חומרי הזנה שונים המכילים לחות מוגברת, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון המשפרים את תוצאות ההזרקה ואת מרקם העור למשך זמן ארוך ככל האפשר.

האם קיימים סוגים שונים של חומרי מילוי?

בקליניקה DMC של דוקטור מטאנס דואגים להשתמש במגוון רחב של חומרים למילוי קמטים בעור הפנים לפי הצורך. החומרים בהם אנו עושים שימוש מיוצרים ע"י המותגים המובילים בעולם העומדים בתקנים האירופאים והאמריקאים המחמירים ביותר - טאוסיאל, סטילאז', בלוטרו, רסטילן, ג'ובידרם, פרופילו, אליקסין ועוד.

האם יש הבדל בין החומרים השונים?

כמובן שיש. כמו בכל תחום, כך גם בתחום מילוי הקמטים ישנם מוצרים איכותיים יותר וכאלו שהם איכותיים פחות. בשוק הישראלי מוצעים מגוון רחב של חומרים המשמשים להזרקות אסתטיות למילוי קמטים כאשר חלקם אף ללא אישור משרד הבריאות.

 

שימוש בחומרים איכותיים מתבטא בתקופת השפעה ארוכה יותר בהשוואה לחומרים זולים ואיכותיים פחות. בנוסף, ההבדלים מגיעים לידי ביטוי גם במזעור תופעות הלוואי התגובות האלרגיות. חשוב לשים לב לסוג החומר שבו נעשה שימוש לצורך מילוי הקמטוטים. מוצרים בעלי איכויות פחותות עשויים שלא לעמוד בתקנים בינלאומיים מחמירים. דבר זה עלול להביא לתוצאות לפרק זמן קצר ביותר כמו גם לסיבוכים מיותרים. אנו ממליצים להימנע מהשימוש בהם.

חייגו כעת 072-394-5160 או מלאו את הפרטים:

  תיאום פגישת ייעוץ  

bottom of page