top of page

פיסול פנים

פיסול פנים נחשב לטיפול חדשני שבמהלכו מוחזר המראה הצעיר והרענן לפנים. פיסול הפנים מצריך מיומנות מיוחדת של הרופא המבצע אשר בוחר לכל מקרה את טכניקת ההזרקה ואת סוג חומר המילוי שעליו להזריק לכל אזור בפנים.
 
לכל אזור בפנים ולפי עומק הקמט ואבדן הנפחים, מתאים ד"ר מטאנס את שיטת ההזרקה הספציפית והחומר הספציפי לאותו אזור.
 
"אין טיפול סטנדרטי שמתאים לכל האנשים, לכל מבנה פנים יש את הייחודיות שלו. אני מתאים את סוג הטיפול לכל מקרה בצורה אינדיבידואלית", ד"ר מטאנס.
 

פיסול פנים - עיצוב פנים באמצעות חומצה היאלורונית

עיצוב ופיסול הפנים

שיטת פיסול הפנים

ד"ר מטאנס מבצע טיפולי פיסול פנים תוך שימוש טכניקת הזרקת חומצה היאלורונית. יכולותיו המקצועיות לעצב ולפסל את הפנים בצורה שהכי קרובה לטבע תוך שימוש מינימלי בכמות החומר המוזרק, הובילה לכך שכיום ד"ר מטאנס מעביר הדרכות מקצועיות בתחום במסגרת כנסים בינלאומיים של מגוון חברות.

 

באמצעות שיטת פיסול פנים זו ממלאים ומדגישים את התווים היפים והמוצלחים בפנים, אשר טושטשו עם השנים, עקב קמטים וירידת נפחים. שיטה פיסול פנים מאפשרת העלמת קמטי הבעה דינמיים וסטטיים, מילוי שקעים בפנים, בניית עצמות לחיים, הדגשת קו לסת שטושטש, הרמת זוויות הפה, עיצוב שפתיים, תיקון א-סימטריות בפנים ועוד.

 

בטיפולי פיסול פנים, ראשית מוגדרים ומאופניים מבנה הפנים ותהליכי ההתבגרות הספציפיים למטופל, כאשר הוא מצדו מביע את ציפיותיו ומגדיר את האלמנטים שברצונו לשפר. תהליך ההזדקנות של הפנים הינו תהליך מורכב והדרגתי. במהלכו העור עובר שינויים רבים: הדרמיס מדקק, ריכוז הקולגן והאלסטין והחומצה ההיאלורונית, השומרים על גמישות העור יורדים, ריכוז המים ברקמות יורד, כיסי השומן התומכים המצויים בפנים באזור הלחיים ומקנים להם את המראה הצעיר והרענן, מתדלדלים. כל השינויים האלה גורמים לעור להראות עייף, מקומט ודליל.

 

תהליך פיסול הפנים מתבצע תוך שימוש בשילובים שונים של חומרי מילוי בעלי תכונות שונות וטכניקות הזרקות שונות, המאפשרים קבלת תוצאה מרבית תוך השמירה על המראה הטבעי. בשיטה זו כל חומר מוזרק בעומק שונה של העור וכך מאפשר מקסום התוצאה. בעומק מוזרקים החומרים הסמיכים והצמיגיים יותר (ד"ר מטאנס מזריק בעזרת קנולה), ובשטחי יותר מוזרקים החומרים הדלילים והאלסטיים שבד"כ מוזרקים באמצעות מחט. החומרים הסמיכים מהווים בסיס חזק התומך בקמט, ומונע את שקיעתו. החומרים בעלי הצפיפות הנמוכה יותר מאפשרים הזרקה שטחית ומדויקת לכל קמט. תכונה זו של החומר מאפשרת הזרקה שטחית לקמטים ובכך מתאפשרת מתיחה מלאה של כל הקמטוטים גם השטחיים ביותר וטשטוש מרבי של אותם קמטים שנחצבו בעור.

 

שיטה זו, מאפשרת הצערת מראה הפנים והשבת החיוניות ללא צורך בניתוח, כל זאת בהתאמה אישית למנותחת על פי דפוסי התבגרותה ורצונה.

תהליך פיסול הפנים

תהליך פיסול הפנים מתבצע על ידי טיפול במספר מישורים:

 1. החזרת נפחים ומילוי שקעים.

 2. הדגשת מסגרת הפנים.

 3. החלקת קמטים וקמטוטים.

 4. רענון מרקם העור.
     

באילו חומרים משתמשים?

במרפאה של ד"ר מטאנס נעשה שימוש בנגזרות שונות של חומצות היאלורוניות בעלות סמיכויות שונות, חומרים על בסיס תרכובות של חומצה היאלורונית ויטמינים ומינרליים לצורך טיפול במרקם העור( מזוטרפיה רפואית) - כולן מאושרות לשימוש ע"י משרד הבריאות. בין הטיפולים העושים שימוש בחומרים אלו: טיפול חדשני המאפשר טשטוש כתמי פיגמנט בפנים וקבלת גוון אחיד, טשטוש והחלקת קמטוטים עדינים בעיקר באזורים סביב השפתיים ועל פני העפעפיים, טשטוש שרידי חטטי אקנה וצלקות ישנות וסגירת נקבוביות פעורות.

שאלות ותשובות בנושא פיסול פנים

מהי חומצה היאלורונית?

החומצה היאלורונית משמשת ברפואה האסטתטית כחומר למילוי שקעים וקמטים בפנים. חומר מילוי זה תואם לחומצה ההיאלורונית הקיימת באופן טבעי ברקמות גופנו. חומצה היאלורונית הינה שרשרת של סוכרים טבעית המופרשת ע"י תאים מיוחדים וממלאת את החלל הבין תאי של הרקמות השונות ובמיוחד בעור. החומצה ההיאלורונית חיונית לרקמות השונות ומעניקה לחות וגמישות לעור. בנוסף, היא משמשת בסיס לחלבונים חשובים כדוגמת הקולגן ואלסטין המעניקים לעור נפח, חוזק וגמישות.

כיצד פועלת החומצה ההיאלורונית ברקמה?

לחומצות ההיאלורוניות פעילות משולבת: מכנית וביולוגית.

 • אפקט מכני: נוצר מנפח החומר המוזרק המאפשר מילוי מדויק של שקעים בפנים ומתיחת קמטים. חלבון החומצה ההיאלורונית עובר פירוק הדרגתי ברקמה לאחר תקופה של בין שנה לשלוש שנים. בהתאם לסוג החומר, סמיכותו והאזור המטופל.

 • אפקט ביולוגי: מספר תהליכים המתרחשים בו-זמנית עם חדירת החומר לרקמות:
  1. גירוי התאים הפיברובלסטיים האחראיים ליצור קולגן והגברת פעילותם, משפיע על עליה בכמות הקולגן הטבעי הרקמתי.
  2. גירוי פנימי של הדרמיס מחולל שיפור בתכונותיו האלסטיות ומעצב מראה רענן וצעיר.
  3. החומצה ההיאלורונית בעלת יכולת לקשור מים ובכך מסיעות למתיחת, הרטבת ומיצוק העור. אפקט זה, ממשיך זמן רב, גם לאחר פירוק החומר.

פיסול פנים - עיצוב פנים באמצעות חומצה היאלורונית

כמה ניסיון יש בטיפול בחומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית נכנסה לשימוש ברפואה אסתטית בתחילת שנות ה-2000 ואושרה לשימוש לצרכים קוסמטיים בארה"ב ע"י ה-FDA בשנת 2003. מאז היא משמשת חומר המילוי הפופולרי בעולם למילוי נפחים והחלקת קמטים, בין היתר בזכות בטיחות השימוש בו.

כיצד מופק החומר וכיצד מתפרק?

החומרים מבוססי חומצה היאלורונית מופקים דרך תרבית חיידקים בשיטת הנדסה גנטית מתקדמת וכמעט זהים לחומר המצוי בגוף שלנו. הפירוק נעשה ע"י אנזים ספציפי ברקמות הגוף הנקרא היאלורונידאז (Hyaluronidase). חלבון זה מופק בתנאי מעבדה אף הוא, וניתן להשתמש בו במקרים מסוימים ע"מ לפרק את החומר שהוזרק לגוף.

מהם סוגי החומצות ההיאלורוניות?

קיימים סוגים רבים ושונים של חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית והשמות המסחריים רבים. התכשירים השונים נבדלים ביניהם במספר תכונות עיקריות: ריכוז החומר וגודל חלקיקי הג'ל - תכונה הקובעת את סמיכות וצמיגות החומר וכתוצאה, ככל שהחומר המוזרק סמיך יותר הוא מתאים למילוי שקעים ולקמטים עמוקים יותר. ניתן לחלק את החומרים לשני סוגים:

 1. חומרים מוצלבים: פירוק החומר המוזרק איטי מכיוון שהוא עמיד יותר להשפעת האנזימים האחראיים לפירוקו, כך שטווח הפעולה של החומר ארוך יותר.

 2. חומרים לא מוצלבים: בקבוצה זו ריכוז החומר הוא שקובע את משך פעילות החומר, חומרים אלו מתאימים בדר"כ להזרקה שטחית לצורך חידוש מרקם ומראה העור.

בנוסף להבדלים ברמת החומר קיימים הבדלים מבחינת ניסיון ומחקרים שבוצעו עבור כל אחד מהחומרים הנ"ל​.

האם תיתכן אלרגיה לחומר זה?

מכיוון שהחומצה ההיאלורונית המוזרקת דומה מאד לחומר בצורתו הטבעית בתוך הגוף, חומרי מילוי על בסיס חומצות היאלורוניות נחשבים לבטוחים מאוד לשימוש ואינם כרוכים בסיכון לתגובות אלרגיות. במקרים די נדירים יש חשש להתפתחות אלרגית. חלק מהחומרים מכילים חומר מאלחש "לידוקאין" שמטרתו להקל את חווית הטיפול דרך אלחוש מקום ההזרקה. אנשים מסוימים רגישים לחומר ספציפי זה לכן יש ליידע את הרופא טרם תחילת הטיפול.

תיאום ביקור

רוצה לתאם פגישה?

ד"ר מטאנס עומד לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-394-5160 או באמצעות הטופס וניצור קשר בהקדם.

טיפולי פנים:

bottom of page