הזרקת בוטוקס

זריקות בוטוקס\דיספורט לטיפול בקמטי הבעה הפכו בעשור האחרון לטרנד נפוץ בקרב נשים וגברים שמעוניינים בשיפור מראה הפנים על ידי טשטוש והעלמת קמטי ההבעה בחלק הפנים העליון במיוחד.

 

הטיפול בקמטי ההבעה מתבצע בעזרת חלבון שאושר ע"י ה-FDA בשנת 2002. בישראל קיימים שני סוגים של חלבון זה:

  1. דיספורט.

  2. בוטולינום טוקסין.

טיפול בעזרת רעלן (בוטולינום טוקסין או דיספורט) נחשב לטיפול קל ומוצלח למדי. אנשים הבוחרים לעבור טיפול הזרקות בוטוקס נהנים מתוצאות הטיפול תוך ימים ספורים. מיד לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרת היומיום ללא הגבלות. טיפול זה אינו דורש הכנה מיוחדת והשפעתו מחזיקה מספר חודשים (בממוצע 4-5 חודשים).

הזרקות בוטוקס

טיפולי הזרקת בוטוקס להחלקת קמטי הבעה

החומר המוזרק משמש לטשטוש קמטים בחלק העליון של הפנים (המצח, בין הגבות והעיניים), אזור המרובה בקמטי הבעה. יישור הקמטים מתבצע על ידי החדרת החומר לשריר בעזרת מזרקים מיוחדים, פעולה הגורמת להרפיית השריר שמחליש את שרירי ההבעה שגורמים לקמטים וכתוצאה העור נהיה יותר מתוח וחסר קמטים.

מבחינת חסרונות הטיפול, ישנם כאלו אשר יעידו על תופעות לוואי מסוימות כדוגמת נפיחות קלה באזור המילוי, אדמומיות או שטף דם, אל מדובר בתופעות נדירות וברוב המקים אינן מהוות מטרד או כאב ועוברות במהרה.

כיצד מתבצע טיפול להחלקת קמטי הבעה באמצעות זריקה?

שאלות ותשובות בנושא מילוי בוטוקס

האם הזרקה או מילוי בוטוקס מסוכנת?

בשימוש זהיר ונכון מוזרק ריכוז נמוך ביותר של החלבון ואין סיכון כלשהו למטופל. החלבון המאושר להזרקות אסתטיות מגיע בריכוזים נמוכים במיוחד כך שהשימוש בהם אינו מהווה סכנה בריאותית. בישראל קיימים כאמור שני סוגי של חלבונים המאושרים לשימוש: מוצר אחד בשם Botox (בוטולינום טוקסין) ומוצר שני בשם Dysport (דיספורט). שני המוצרים בטוחים להזרקה לצורך הרפיית השרירים ונחשבים למובילים בעולם.

האם הזרקת בוטוקס לטיפול בקמטי ההבעה נפוצה?

הזרקת בוטוקס נחשבת לנפוצה ביותר בתחום האסתטיקה בשני העשורים האחרונים ומדי יום מתבצעות אלפי הזרקות מסוג זה ברחבי העולם. במקרים של הזרקת בוטוקס בכמות רבה מהדרוש, עלולה להתרחש צניחת עפעפיים, מקרים שאנו מקפידים להימנע מהם ולכן חשוב לבצע את הטיפול אצל רופא מומחה ומנוסה בביצוע הטיפול. 

ד"ר מטאנס ייצר שיטת טיפול ייחודים אשר מבטיחה את הצלחת הטיפול עם מינימום תופעות לוואי.

כמה הזרקות דרושות לטיפול בקמטי הבעה?

בטיפול בקמטי הבעה אין מדידה של מזרקים אלא של ריכוז החומר המוזרק לפי אזור הטיפול. על כן, בטיפולי הזרקת בוטוקס תמיד מדובר באזור טיפול ולא בכמות של מזרקים. היות שמצב העור של כל אדם הוא אינדיבידואלי, מספר האזורים הדרושים משתנה ממטופל למטופל. בדר"כ מדובר ב-3 אזורים: 

  • מצח.

  • בין הגבות.

  • צידי העיניים.

כמות וריכוז החומר המוזרק תלויים במצב העור ובעומק הקמטים של אותו אזור.

מהם אזורי הטיפול להעלמת קמטי ההבעה?

קמטי ההבעה נמצאים בשליש הפנים העליון ונחלקים ל-3 אזורים עיקריים:

  • באזור צידי העיניים - קמטי חיוך.

  • בין הגבות - שורש האף, חריצי אורך הקרויים גם "קמטי זעף".

  • במרכז המצח - קמטים רוחביים מצד לצד.

במקרים מסוימים ומיוחדים ניתן להזריק את הבוטוקס לאזורים מיוחדים במטרה להרפות את השרירים באותו האזור ולהחליק את הקמטים. למשל אזור הסנטר - ניתן להחלקה בשל פעילות יתר של השריר באזור זה. פעולת יתר של שרירי הסנטר מתבטאת בסנטר לא חלק ובעל מראה מכווץ.

מתי מתחילים לראות את תוצאות הטיפול?

ההשפעה של טיפול הזרקת בוטוקס אינה מידית. ההשפעה נכנסת לתוקף אחרי יומיים עד שבוע מיום ההזרקה. בדר"כ אחרי שבוע מתחילים להרגיש את ההבדל אך רק אחרי שבועיים כבר ניתן לראות את התוצאה הסופית. אחרי שבועיים ד"ר מטאנס מקפיד להזמין את מטופליו לפגישת ביקורת לבדיקת הצלחת הטיפול.

האם הטיפול מתבצע בפגישה אחת?

הטיפול להזרקת בוטוקס בשיטת ד"ר מטאנס מתבצעת בשתי שלבים - טיפול הזרקה ופגישת ביקורת כעבור שבועיים. בפגישת הביקורת בודק הרופא את הצלחת הטיפול והשפעת החומר המוזרק על הקמטים. בפגישה השנייה מתבצעים בדר"כ נגיעות אחרונות לפי הצורך להשגת תוצאה מושלמת.

לכמה זמן נמשכת ההשפעה של הבוטוקס?

הדבר הינו מאוד אינדיבידואלי ומשתנה ממטופל למטופל כאשר הממוצע נע בין 4 ל-6 חודשים. במקרים נדירים עד 8 חודשים. אורך השפעת החומר המוזרק מושפע מגורמים רבים כגון: חשיפה לחום, מימיקה של הפנים, מבנה שרירי ההבעה וסוג העור.

ד"ר מטאנס עומד לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-3945160 או באמצעות הטופס וניצור קשר בהקדם.

טיפולי פנים:

עיצוב ופיסול הפנים ללא ניתוח

עיצוב ופיסול הפנים מצריך מיומנות מיוחדת של הרופא המבצע אשר בוחר לכל מקרה את טכניקת ההזרקה ואת סוג חומר המילוי שעליו להזריק לכל אזור בפנים.

מילוי קמטים

מבנה הפנים עובר עם השנים שינויים רבים ומושפע ממגוון גורמים משמעותיים אשר משפיעים על המראה של הפנים והעור. מילוי קמטים ע"י חומצה היאלורונית.

הזרקת חומצה היאלורונית

נשים וגברים רבים בוחרים בדרך המהירה והקלה ביותר לקבלת מראה צעיר ללא ניתוח - הזרקת חומצה היאלורונית למגוון אזורים בפנים.

מילוי שקעים מתחת לעיניים

שקעים מתחת לעיניים, מופיעים כתוצאה מתהליך שינוי ברקמת שומן, נפילת שרירי פנים ונסיגת עצמות לחיים, אשר משווים לפנים מראה עייף ועצוב.

עיבוי ועיצוב השפתיים

בשנים האחרונות מראה של שפתיים מלאות הפך לטרנד עולמי ולסטנדרט עיקרי בהגדרת היופי הנשי והגברי. שפתיים מלאות ומעוצבות מקנות לפנים נוכחות ומסמנות מראה צעיר, בריא ומושך.

פיסול אף ללא ניתוח

פיסול האף מתבצע באמצעות הזרקת חומרי מילוי (חומצה היאלורונית) לאזור האף. הטיפול מאפשר לשנות את צורת האף, לטשטש גבנון ולהרים את קצה האף.