| הזרקת בוטוקס

טיפולי הזרקת בוטוקס

ד"ר מטאנס והצוות המקצועי של המרפאה עומדים לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-3945160 או באמצעות הטופס ואחד מאיתנו ייצור קשר בהקדם.

הזרקת בוטוקס להחלקת קמטי הבעה

זריקות בוטוקס\דיספורט לטיפול בקמטי הבעה הפכו בעשור האחרון לטרנד נפוץ בקרב נשים וגברים שמעוניינים בשיפור מראה הפנים על ידי טשטוש והעלמת קמטי ההבעה בחלק הפנים העליון במיוחד.

 

הטיפול בקמטי ההבעה מתבצע בעזרת חלבון שאושר ע"י ה-FDA בשנת 2002. בישראל קיימים שני סוגים של חלבון זה:

  1. דיספורט.

  2. בוטוקס.

כיצד מתבצע טיפול להחלקת קמטי הבעה באמצעות זריקה?

החומר המוזרק משמש לטשטוש קמטים בחלק העליון של הפנים (המצח, בין הגבות והעיניים), אזור המרובה בקמטי הבעה. יישור הקמטים מתבצע על ידי החדרת החומר לשריר בעזרת מזרקים מיוחדים, פעולה הגורמת להרפיית השריר שמחליש את שרירי ההבעה שגורמים לקמטים וכתוצאה העור נהיה יותר מתוח וחסר קמטים.

 

הטיפול בעזרת רעלן (בוטוקס או דספורט) נחשב לטיפול קל ומוצלח למדי. אנשים הבוחרים לעבור טיפול הזרקות בוטוקס נהנים מתוצאות הטיפול תוך ימים ספורים. מיד לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרת היומיום ללא הגבלות. טיפול זה אינו גורש הכנה מיוחדת והשפעתו מחזיקה מספר חודשים (בממוצע 4-5 חודשים).

 

מבחינת חסרונות הטיפול, ישנם כאלו אשר יעידו על תופעות לוואי מסוימות כדוגמת נפיחות קלה באזור המילוי, אדמומיות או שטף דם, אל מדובר בתופעות נדירות וברוב המקים אינן מהוות מטרד או כאב ועוברות במהרה.

שאלות ותשובות בנושא מילוי בוטוקס

האם הזרקה או מילוי בוטוקס מסוכנת?

בשימוש זהיר ונכון מוזרק ריכוז נמוך ביותר של החלבון ואין סיכון כלשהו למטופל. החלבון המאושר להזרקות אסתטיות מגיע בריכוזים נמוכים במיוחד כך שהשימוש בהם אינו מהווה סכנה בריאותית. בישראל קיימים כאמור שני סוגי של "בוטוקס": מוצר אחד בשם Botox ומוצר שני בשם Dysport. שני המוצרים בטוחים להזרקה לצורך הרפיית השרירים ונחשבים למובילים בעולם.

האם הזרקת בוטוקס לטיפול בקמטי ההבעה נפוצה?

הזרקת בוטוקס נחשבת לנפוצה ביותר בתחום האסתטיקה בשני העשורים האחרונים ומדי יום מתבצעות אלפי הזרקות מסוג זה ברחבי העולם. במקרים של הזרקת בוטוקס בכמות רבה מהדרוש, עלולה להתרחש צניחת עפעפיים, מקרים שאנו מקפידים להימנע מהם ולכן חשוב לבצע את הטיפול אצל רופא מומחה ומנוסה בביצוע הטיפול. 

ד"ר מטאנס ייצר שיטת טיפול ייחודים אשר מבטיחה את הצלחת הטיפול עם מינימום תופעות לוואי.

כמה הזרקות דרושות לטיפול בקמטי הבעה?

בטיפול בקמטי הבעה אין מדידה של מזרקים אלא של ריכוז החומר המוזרק לפי אזור הטיפול. על כן, בטיפולי הזרקת בוטוקס תמיד מדובר באזור טיפול ולא בכמות של מזרקים. היות שמצב העור של כל אדם הוא אינדיבידואלי, מספר האזורים הדרושים משתנה ממטופל למטופל. בדר"כ מדובר ב-3 אזורים: 

  • מצח.

  • בין הגבות.

  • צידי העיניים.

כמות וריכוז החומר המוזרק תלויים במצב העור ובעומק הקמטים של אותו אזור.

מהם אזורי הטיפול להעלמת קמטי ההבעה?

קמטי ההבעה נמצאים בשליש הפנים העליון ונחלקים ל-3 אזורים עיקריים:

  • באזור צידי העיניים - קמטי חיוך.

  • בין הגבות - שורש האף, חריצי אורך הקרויים גם "קמטי זעף".

  • במרכז המצח - קמטים רוחביים מצד לצד.

במקרים מסוימים ומיוחדים ניתן להזריק את הבוטוקס לאזורים מיוחדים במטרה להרפות את השרירים באותו האזור ולהחליק את הקמטים. למשל אזור הסנטר - ניתן להחלקה בשל פעילות יתר של השריר באזור זה. פעולת יתר של שרירי הסנטר מתבטאת בסנטר לא חלק ובעל מראה מכווץ.

מתי מתחילים לראות את תוצאות הטיפול?

ההשפעה של טיפול הזרקת בוטוקס אינה מידית. ההשפעה נכנסת לתוקף אחרי יומיים עד שבוע מיום ההזרקה. בדר"כ אחרי שבוע מתחילים להרגיש את ההבדל אך רק אחרי שבועיים כבר ניתן לראות את התוצאה הסופית. אחרי שבועיים ד"ר מטאנס מקפיד להזמין את מטופליו לפגישת ביקורת לבדיקת הצלחת הטיפול.

האם הטיפול מתבצע בפגישה אחת?

הטיפול להזרקת בוטוקס בשיטת ד"ר מטאנס מתבצעת בשתי שלבים - טיפול הזרקה ופגישת ביקורת כעבור שבועיים. בפגישת הביקורת בודק הרופא את הצלחת הטיפול והשפעת החומר המוזרק על הקמטים. בפגישה השנייה מתבצעים בדר"כ נגיעות אחרונות לפי הצורך להשגת תוצאה מושלמת.

לכמה זמן נמשכת ההשפעה של הבוטוקס?

הדבר הינו מאוד אינדיבידואלי ומשתנה ממטופל למטופל כאשר הממוצע נע בין 4 ל-6 חודשים. במקרים נדירים עד 8 חודשים. אורך השפעת החומר המוזרק מושפע מגורמים רבים כגון: חשיפה לחום, מימיקה של הפנים, מבנה שרירי ההבעה וסוג העור.

המרכז לאסתטיקת השיניים והפנים

 ניווט מהיר 

ניווט בוויז

אח"י אילת 5, ק. חיים, חיפה

מרפאת DMC - מרכז לאסתטיקת השיניים והפה בניצוחו של ד"ר מטאנס מועיין, מובילה בחדשנות ובשימוש בטכנולוגיות מתקדמות. הצוות המקצועי של מרפאת השיניים עושה שימוש בשיטות העדכניות ביותר, בציוד מתקדם ובחומרים איכותיים בלבד, המאושרים על-ידי משרד הבריאות וה-FDA. בנוסף, מוצעים טיפולים אסתטיים המתבצעים תוך שימוש בטכנולוגיות וחומרים מתקדמים. כל זאת מאפשר לצוות המרפאה בכלל ולד"ר מטאנס בפרט להעניק למטופלים טיפול מקצועי עם תוצאות איכותיות ועמידות. המרפאה מעניקה מענה מקיף ורחב ללקוחות בקריות, בחיפה, בצפון. התמונות באתר הן להמחשה בלבד. אין לראות בפרסום זה המלצה לביצוע הליך כזה או אחר. כל טיפול מותנה בפגישת ייעוץ מקדימה.

2017-2020 by Dr Matanis Moen dmcclincs | www.drmatanis.com