| טיפולי שיניים משמרים

טיפולי שיניים משמרים וטיפולים מונעים

ד"ר מטאנס והצוות המקצועי של המרפאה עומדים לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-3945160 או באמצעות הטופס ואחד מאיתנו ייצור קשר בהקדם.

מגוון טיפולי השיניים התורמים לשימור השיניים ומצב פה בריא, החל ממניעה על ידי טיפולים במרפאה והדרכה למניעה בשגרה הביתית .הטיפולים במרפאה כוללים הסרת אבנית, איטום חריצים וחרירים, הדרכה למניעת עששת ו/או מחלת חניכיים, וכאשר כבר יש מחלת עששת שחזורים (סתימות), טיפולי שורש וכדומה.

שחזור / סתימה

כאשר שן נתקפת בעששת או ריקבון הנגרם על ידי חיידקים, יש להסיר את הרקמה העששית ולשחזר את החלק החסר בחומר שחזור, "סתימה". קיים מגוון של חומרי שחזור ולכל חומר היתרונות שלו, והרופא יבחר את החומר הרצוי לשחזר בעזרתו את השן הנגועה, בהתאם לשיקולים שונים כמו אסתטיקה, מצב השן, רמת העששת וכדומה. ד"ר מטאנס משחזר את השיניים עם חומרים מורכבים ואסתטיים בלבד, ללא שימוש באמלגם (סתימות מתכת שצבען אפור). בהתאם לסוג ומיקום הנגע, בוחר הרופא את סוג חומר השחזור. כל החומרים המשומשים במרפאתנו הם בצבע השן ובעלי עמידות וחוזק מיוחדים.

טיפול שיננית

השיננית מסירה משקעים ואבנית המצטברים על השיניים, ואלו גורמים לדלקות חניכיים ולעששת. מקובל לבקר אצל השיננית אחת לחצי שנה. הגילאים המומלצים להתחיל ביקורים אצל השיננית הם גיל 4-5, שהרווחים בין השיניים נסגרים, המשנן הופך צפוף והשיננית יכולה להסיר שאריות אוכל ורובד חיידקי שקשה לעתים להסירם בצחצוח הביתי. בנוסף, חשוב מאד לקבל מהשיננית הסברים והדגמות על הדרך הנכונה לשמור על השיניים הן של הילדים והן של המבוגרים במשפחה.

 

בנוסף לזה, אחרי כל טיפול של שיננית מתבצע טיפול פולאריזציה של השיניים, טיפול שהמטרה שלו להעשיר את השיניים הטבעיות בפלואוריד מרוכז במיוחד אשר בונה שכבת הגנה על השיניים מפני חיידקים וחומצות.​

טיפול שורש

כאשר העששת אינה מטופלת בזמן היא ממשיכה להתפשט ועשויה להגיע עמוק עד למוך השן - הרקמה הרכה הנמצאת בעומק בשן ומכילה עצבים וכלי דם. אזור זה נמצא בתוך חלל קטן וסגור ולכן כתוצאה מדלקת במוך השן נוצר לחץ על הרקמה הרכה ובהתאם לכך האדם חש כאב מתגבר. בטיפול שורש הרופא מסלק את הרקמה הרכה (מוך השן), המודלקת או הנמקתי, ואוטם את החלל שהרקמה הזו מלאה בעבר וכך נמנעת העברת חיידקים מחלל הפה לחניכיים ולעצם - מה שמהווה למעשה טיפול שורש. במקרים רבים, טיפול זה מונע את הצורך בעקירת השן ולמעשה מציל אותה:​.

איטום חריצים

בשיניים הטוחנות במיוחד מתפתחים באופן טבעי חריצים, אשר מברשת השיניים אינה מצליחה לחדור אליהם ולנקות אותם משאריות מזון וחיידקים. על-כן, כדי שלא תתפתח בחריצים אלה עששת, אוטמים את החריצים בחומר קשיח בצבע השן כצעד מניעתי ומונעים את הצורך בסתימה, בשלב מאוחר יותר. חלק מהחומרים שממלאים בעזרתם את החריצים משחררים אפילו פלואוריד, חומר נחוץ למניעת התפתחות עששת ולשמירה על השיניים מחיידקים וחומצות.

המרכז לאסתטיקת השיניים והפנים

 ניווט מהיר 

ניווט בוויז

אח"י אילת 5, ק. חיים, חיפה

מרפאת DMC - מרכז לאסתטיקת השיניים והפה בניצוחו של ד"ר מטאנס מועיין, מובילה בחדשנות ובשימוש בטכנולוגיות מתקדמות. הצוות המקצועי של מרפאת השיניים עושה שימוש בשיטות העדכניות ביותר, בציוד מתקדם ובחומרים איכותיים בלבד, המאושרים על-ידי משרד הבריאות וה-FDA. בנוסף, מוצעים טיפולים אסתטיים המתבצעים תוך שימוש בטכנולוגיות וחומרים מתקדמים. כל זאת מאפשר לצוות המרפאה בכלל ולד"ר מטאנס בפרט להעניק למטופלים טיפול מקצועי עם תוצאות איכותיות ועמידות. המרפאה מעניקה מענה מקיף ורחב ללקוחות בקריות, בחיפה, בצפון. התמונות באתר הן להמחשה בלבד. אין לראות בפרסום זה המלצה לביצוע הליך כזה או אחר. כל טיפול מותנה בפגישת ייעוץ מקדימה.

2017-2020 by Dr Matanis Moen dmcclincs | www.drmatanis.com