טיפולי שיניים משמרים

מגוון טיפולי השיניים התורמים לשימור השיניים ומצב פה בריא, החל ממניעה על ידי טיפולים במרפאה והדרכה למניעה בשגרה הביתית .הטיפולים במרפאה כוללים הסרת אבנית, איטום חריצים וחרירים, הדרכה למניעת עששת ו/או מחלת חניכיים, וכאשר כבר יש מחלת עששת שחזורים (סתימות), טיפולי שורש וכדומה.

שחזור / סתימה

כאשר שן נתקפת בעששת או ריקבון הנגרם על ידי חיידקים, יש להסיר את הרקמה העששית ולשחזר את החלק החסר בחומר שחזור, "סתימה". קיים מגוון של חומרי שחזור ולכל חומר היתרונות שלו, והרופא יבחר את החומר הרצוי לשחזר בעזרתו את השן הנגועה, בהתאם לשיקולים שונים כמו אסתטיקה, מצב השן, רמת העששת וכדומה. ד"ר מטאנס משחזר את השיניים עם חומרים מורכבים ואסתטיים בלבד, ללא שימוש באמלגם (סתימות מתכת שצבען אפור). בהתאם לסוג ומיקום הנגע, בוחר הרופא את סוג חומר השחזור. כל החומרים המשומשים במרפאתנו הם בצבע השן ובעלי עמידות וחוזק מיוחדים.

טיפול שיננית

השיננית מסירה משקעים ואבנית המצטברים על השיניים, ואלו גורמים לדלקות חניכיים ולעששת. מקובל לבקר אצל השיננית אחת לחצי שנה. הגילאים המומלצים להתחיל ביקורים אצל השיננית הם גיל 4-5, שהרווחים בין השיניים נסגרים, המשנן הופך צפוף והשיננית יכולה להסיר שאריות אוכל ורובד חיידקי שקשה לעתים להסירם בצחצוח הביתי. בנוסף, חשוב מאד לקבל מהשיננית הסברים והדגמות על הדרך הנכונה לשמור על השיניים הן של הילדים והן של המבוגרים במשפחה.

 

בנוסף לזה, אחרי כל טיפול של שיננית מתבצע טיפול פולאריזציה של השיניים, טיפול שהמטרה שלו להעשיר את השיניים הטבעיות בפלואוריד מרוכז במיוחד אשר בונה שכבת הגנה על השיניים מפני חיידקים וחומצות.​

טיפול שורש

כאשר העששת אינה מטופלת בזמן היא ממשיכה להתפשט ועשויה להגיע עמוק עד למוך השן - הרקמה הרכה הנמצאת בעומק בשן ומכילה עצבים וכלי דם. אזור זה נמצא בתוך חלל קטן וסגור ולכן כתוצאה מדלקת במוך השן נוצר לחץ על הרקמה הרכה ובהתאם לכך האדם חש כאב מתגבר. בטיפול שורש הרופא מסלק את הרקמה הרכה (מוך השן), המודלקת או הנמקתי, ואוטם את החלל שהרקמה הזו מלאה בעבר וכך נמנעת העברת חיידקים מחלל הפה לחניכיים ולעצם - מה שמהווה למעשה טיפול שורש. במקרים רבים, טיפול זה מונע את הצורך בעקירת השן ולמעשה מציל אותה:​.

איטום חריצים

בשיניים הטוחנות במיוחד מתפתחים באופן טבעי חריצים, אשר מברשת השיניים אינה מצליחה לחדור אליהם ולנקות אותם משאריות מזון וחיידקים. על-כן, כדי שלא תתפתח בחריצים אלה עששת, אוטמים את החריצים בחומר קשיח בצבע השן כצעד מניעתי ומונעים את הצורך בסתימה, בשלב מאוחר יותר. חלק מהחומרים שממלאים בעזרתם את החריצים משחררים אפילו פלואוריד, חומר נחוץ למניעת התפתחות עששת ולשמירה על השיניים מחיידקים וחומצות.

ד"ר מטאנס עומד לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-3945160 או באמצעות הטופס וניצור קשר בהקדם.

טיפולי שיניים נוספים:

סריקת שניים דיגיטלית

טכנולוגיה חדישה המאפשרת יצירת מודל דיגיטלי תלת מימדי של חלל הפה. הסורק הדיגיטלי החדשני, מעניק למטופלי המרפאה נוחות חסרת תקדים.

כתרים אסתטיים - כתרי זרקוניה

כתרי זירקוניה הפכו כיום לבחירה הראשונה של רופאי השיניים בעיקר במקרים בהם יש צורך למקם את הכתר בשיניים הקדמיות שם האסתטיקה חשובה מאד.

רופא שיניים בקריות - ד"ר מועין מטאנס

רופא שיניים בקריות - רופא שיניים בחיפה - דוקטור מטאנס מועין סיים את לימודיו בתחום רפואת השיניים באוניברסיטת רגנסבורג, גרמניה. את דרכו המקצועית החל כרופא שיניים בגרמניה ובמהלך תקופה זו לקח חלק במחקרים רבים. כיום מחזיק ברשת מרפאות שיניים ואסתטיקה DMC בקריות בקריות ובאזור הצפון במעיליא.

השתלות שיניים וכירורגיית הפה

שיקום הפה בעזרת שתלים דנטליים מהווה חלק עיקרי מרפואת השיניים המודרנית. לשיטת טיפול זו יתרונות רבים: סיכויי הצלחת הטיפול בעזרת שתלים דנטליים גבוהים במיוחד ולטווח ארוך.

​רפואת שיניים בלייזר

קרן הלייזר הפכה כבר לפני שנים לחלק מאמצעי הטיפול בענפי רפואה רבים. בשנים האחרונות הלייזר הפך גם לחלק מהאמצעים העומדים לרשות רופא השיניים.

חריקת שיניים ברוקסיזם

תופעת חריקת שיניים או הידוק שיניים נקראת ברוקסיזם, מופיעה בעיקר במהלך השינה אך עשויה להשפיע גם בזמן ערות. וכן, יש לנו טיפול ייעודי לתופעה הזו.

ציפויי חרסינה לשיניים HOLLYWOOD SMILE

ציפויי החרסינה הפכו לפופולריים בזכות העובדה שהם משפרים את מראה השיניים ואינם משנים את צבעם כתוצאה מצריכת טבק או שתיית קפה ותה.

יישור שיניים שקוף

כאשר השיניים עקומות, כשקיימת אי התאמה בין הלסתות וכשהשיניים לא מונחות היטב ופוגעות במראה האסתטי, יש ליישר את השיניים והלסתות באמצעות יישור שיניים שקוף.

הלבנת שיניים

רשת מרפאות DMC מציעה מגוון טיפולי השיניים התורמים לשימור השיניים ומצב פה בריא, החל ממניעה על ידי טיפולים במרפאות והדרכה למניעה בשגרה הביתית.