רפואת שיניים בלייזר

קרן הלייזר הפכה כבר לפני שנים לחלק מאמצעי הטיפול בענפי רפואה רבים כעיניים, עור, כירורגיה ועוד. בשנים האחרונות הלייזר הפך גם לחלק מהאמצעים העומדים בידי רופא השיניים לטיפול בסוגי טיפולים רבים.

 

Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation – LASERאו בעברית - הגברת אור על ידי פליטה מעוררת של קרינה. הלייזר הוא מכשיר המוציא קרן אור קוהרנטית, מונוכרומטית -בצבע אחיד בתחום קטן של אורכי גל, ומקבילה - ללא פיזור גבוה.

 

כשהקרן מרוכזת, היא מדויקת מאוד, יש לה עוצמות אנרגיה גבוהות וניתן להיעזר בה לחיתוך או איחוי רקמות, עצירת דימומים, הלחמת רקמות, ועוד.

רפואת שיניים בלייזר
מכשיר בי-קיור לייזר דנטל פרו
מכשיר לייזר לטיפולי שיניים - אפיק פרו

איזה סוגי לייזר קיימים ברפואת שיניים?

מכשירי הלייזר השונים נבדלים זה מזה באורכי הגל שהם פולטים, ובהתאם לכך גם ההתוויות שלהם. בעיקרון הלייזרים מתחלקים לשני סוגים עיקריים - לייזרים לרקמות קשות – כשיניים ועצם (ERBYAG), ולייזרים לרקמות רכות - כחניכיים ורקמות הפה שאינן שיניים. בקליניקה של ד"ר מטאנס אנו משתמשים בלייזר מסוג דיודה לרקמות רכות בלבד. (DIODE).

סוג נוסף שנכנס לאחרונה לתחום רפואת השיניים הוא הלייזר הרך, לטיפול ולמניעת כאבים שונים באזור הפה והמפרקים.  הקליניקה שלנו מצוידת במכשיר מסוג BCURE LASER DENTAL PRO.

מהם שימושי הלייזר?

כשמדברים על מכשיר הלייזר השימושי ביותר ברפואת שיניים כיום, מדברים על לייזר לרקמות רכות, ושימושיו רבים:

 • הקטנת אי הנוחות והכאבים הכרוכים בכיבי אפטות והרפס.

 • חשיפת שיני בינה שלא בקעו במלואן.

 • הסרת חיבורי שריר המפריעים לתנועה חופשית של הלשון או יוצרים רווחים בין שיניים.

 • טיפול ברקמת חניכיים לקבלת מטבעי שיניים מדויקים יותר ליצירת כתרים, גשרים ופתרונות שיקומיים.

 • הסרת רקמת חניכיים שגדלה בעקבות נטילת תרופות מסוימות.

 • הסרת רקמת חניכיים מודלקת וסיוע בטיפול בכיסים ובמחלת חניכיים.

 • הסרה או עיצוב מחדש של רקמת חניכיים לצורך הארכת כותרת השן ועיצוב החיוך.

 • סיוע בטיפול בזיהומי תעלות השורש.

 • האצה של תהליכי הלבנת שיניים. 

מה היתרונות של שימוש בלייזר?

לשימוש בלייזר ברפואת שיניים, ישנם יתרונות רבים:

 • ניתן לטפל ברקמות רכות ללא צורך בתפרים.

 • חלק מהטיפולים באמצעות הלייזר אינם דורשים הרדמה מקומית מקדימה.

 • השימוש בלייזר בפרוצדורות כירורגיות מקטין דימום, או אפילו מונע אותו לחלוטין יחסית לשימוש בסכין מנתחים, זאת בשל יכולתה של קרן הלייזר לסגור כלי דם ולהגביר את קרישת הדם באזורים אלה.

 • השימוש בלייזר מקטין את האפשרות לזיהומים לאחר הטיפול יחסית לשימוש באזמל ניתוחים רגיל מכיוון שהאנרגיה הגבוהה גורם לסטריליזציה של האזור המטפל.

 • הנזק לרקמות סמוכות מינימלי עקב דיוק הקרן.

 • פצעים מתרפאים מהר יותר ורקמות מתחדשות מהר יותר לאחר שימוש בלייזר.

תשובות לשאלות בנושא טיפולי שיניים בלייזר:

האם ניתן לוותר על  ביצוע הרדמה מקומית בעת שימוש בלייזר?

הדבר תלוי בסוג הטיפול הנדרש. לצורך טיפול בעוצמות לייזר נמוכות (לדוגמה: טיפול באפטות), אין צורך לבצע הרדמה מקומית. לעומת זאת, במקרים אשר בהם יש צורך בעוצמות גבוהות, (לדוגמה: בעת ביצוע חתך ברקמה), יש לבצע הרדמה מקומית מקדימה לטיפול.

האם ניתן לבצע הלבנת שיניים בלייזר?

ניתן לבצע טיפולי הלבנת שיניים בלייזר - טיפול הלבנת שיניים באמצעות לייזר מזרז את תהליך הלבנת השיניים. אך מכיוון שעוצמת  הלייזר חזקה, קיימת עדיפות לביצוע טיפולי הלבנת שיניים מהירים תוך שימוש בנורות LED בעלות אפקטיביות רבה, וללא צורך בעוצמות הגבוהות מידי של אנרגיה שיש ללייזר.

האם השימוש בלייזר בטוח?

כאשר הטיפול בלייזר נעשה בהתאם להתוויות ובטיפולים להם הוא מותאם, על ידי רופא מיומן ומוסמך, השימוש בלייזר בטוח לפחות כמו טיפול בכל מכשיר אחר במרפאת השיניים.

השימוש במכשור הלייזר במרפאת השיניים מאפשר לנו לבצע טיפולים רבים בצורה מדויקת, עם תופעות לוואי פחותות לאחר הטיפול, וע"י כך להעניק למטופלינו חווית טיפול רגועה ונעימה.

 

מרפאת ד"ר מטאנס מצוידת במכשיר לייזר מסוג EPIC של היצרן BIOLASE תוצרת ארה"ב. מדובר באחד המכשירים המתקדמים והמובילים ביותר בתחום מכשירי הלייזר לטיפולי שיניים. מכשיר הלייזר החדשני מאפשר הענקת טיפול בטוח עם תוצאות מספקות ביותר. 

ד"ר מטאנס עומד לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-3945160 או באמצעות הטופס וניצור קשר בהקדם.

טיפולי שיניים נוספים:

סריקת שניים דיגיטלית

טכנולוגיה חדישה המאפשרת יצירת מודל דיגיטלי תלת מימדי של חלל הפה. הסורק הדיגיטלי החדשני, מעניק למטופלי המרפאה נוחות חסרת תקדים.

הלבנת שיניים

לאורך השנים, כחלק מתהליך טבעי, זגוגית השן הופכת לשקופה, והדנטין (חומר השן) מקבל גוון צהוב ויוצר מראה לא מחמיא של שיניים כהות. טיפולי הלבנת שיניים בטכנולוגיה מתקדמת.

רופא שיניים בקריות - ד"ר מועין מטאנס

רופא שיניים בקריות - רופא שיניים בחיפה - דוקטור מטאנס מועין סיים את לימודיו בתחום רפואת השיניים באוניברסיטת רגנסבורג, גרמניה. את דרכו המקצועית החל כרופא שיניים בגרמניה ובמהלך תקופה זו לקח חלק במחקרים רבים. כיום מחזיק ברשת מרפאות שיניים ואסתטיקה DMC בקריות בקריות ובאזור הצפון במעיליא.

השתלות שיניים וכירורגיית הפה

שיקום הפה בעזרת שתלים דנטליים מהווה חלק עיקרי מרפואת השיניים המודרנית. לשיטת טיפול זו יתרונות רבים: סיכויי הצלחת הטיפול בעזרת שתלים דנטליים גבוהים במיוחד ולטווח ארוך.

כתרי זרקוניה

כתרי זירקוניה הפכו כיום לבחירה הראשונה של רופאי השיניים בעיקר במקרים בהם יש צורך למקם את הכתר בשיניים הקדמיות שם האסתטיקה חשובה מאד.

חריקת שיניים ברוקסיזם

תופעת חריקת שיניים או הידוק שיניים נקראת ברוקסיזם, מופיעה בעיקר במהלך השינה אך עשויה להשפיע גם בזמן ערות. וכן, יש לנו טיפול ייעודי לתופעה הזו.

ציפויי חרסינה לשיניים HOLLYWOOD SMILE

ציפויי החרסינה הפכו לפופולריים בזכות העובדה שהם משפרים את מראה השיניים ואינם משנים את צבעם כתוצאה מצריכת טבק או שתיית קפה ותה.

יישור שיניים שקוף

כאשר השיניים עקומות, כשקיימת אי התאמה בין הלסתות וכשהשיניים לא מונחות היטב ופוגעות במראה האסתטי, יש ליישר את השיניים והלסתות באמצעות יישור שיניים שקוף.

טיפולי שיניים משמרים

רשת מרפאות DMC מציעה מגוון טיפולי השיניים התורמים לשימור השיניים ומצב פה בריא, החל ממניעה על ידי טיפולים במרפאות והדרכה למניעה בשגרה הביתית.