| טיפולי לייזר ברפואת שיניים

רפואת שיניים בלייזר

ד"ר מטאנס והצוות המקצועי של המרפאה עומדים לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-3945160 או באמצעות הטופס ואחד מאיתנו ייצור קשר בהקדם.

קרן הלייזר הפכה כבר לפני שנים לחלק מאמצעי הטיפול בענפי רפואה רבים כעיניים, עור, כירורגיה ועוד. בשנים האחרונות הלייזר הפך גם לחלק מהאמצעים העומדים בידי רופא השיניים לטיפול בסוגי טיפולים רבים.

מהו בעצם לייזר?

Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation – LASERאו בעברית - הגברת אור על ידי פליטה מעוררת של קרינה. הלייזר הוא מכשיר המוציא קרן אור קוהרנטית, מונוכרומטית -בצבע אחיד בתחום קטן של אורכי גל, ומקבילה - ללא פיזור גבוה.

כשהקרן מרוכזת, היא מדויקת מאוד, יש לה עוצמות אנרגיה גבוהות וניתן להיעזר בה לחיתוך או איחוי רקמות, עצירת דימומים, הלחמת רקמות, ועוד.

איזה סוגי לייזר קיימים ברפואת שיניים?

מכשירי הלייזר השונים נבדלים זה מזה באורכי הגל שהם פולטים, ובהתאם לכך גם ההתוויות שלהם. בעיקרון הלייזרים מתחלקים לשני סוגים עיקריים - לייזרים לרקמות קשות – כשיניים ועצם (ERBYAG), ולייזרים לרקמות רכות - כחניכיים ורקמות הפה שאינן שיניים. בקליניקה של ד"ר מטאנס אנו משתמשים בלייזר מסוג דיודה לרקמות רכות בלבד. (DIODE).

סוג נוסף שנכנס לאחרונה לתחום רפואת השיניים הוא הלייזר הרך, לטיפול ולמניעת כאבים שונים באזור הפה והמפרקים.  הקליניקה שלנו מצוידת במכשיר מסוג BCURE LASER DENTAL PRO.

מהם שימושי הלייזר?

כשמדברים על מכשיר הלייזר השימושי ביותר ברפואת שיניים כיום, מדברים על לייזר לרקמות רכות, ושימושיו רבים:

 • הקטנת אי הנוחות והכאבים הכרוכים בכיבי אפטות והרפס.

 • חשיפת שיני בינה שלא בקעו במלואן.

 • הסרת חיבורי שריר המפריעים לתנועה חופשית של הלשון או יוצרים רווחים בין שיניים.

 • טיפול ברקמת חניכיים לקבלת מטבעי שיניים מדויקים יותר ליצירת כתרים, גשרים ופתרונות שיקומיים.

 • הסרת רקמת חניכיים שגדלה בעקבות נטילת תרופות מסוימות.

 • הסרת רקמת חניכיים מודלקת וסיוע בטיפול בכיסים ובמחלת חניכיים.

 • הסרה או עיצוב מחדש של רקמת חניכיים לצורך הארכת כותרת השן ועיצוב החיוך.

 • סיוע בטיפול בזיהומי תעלות השורש.

 • האצה של תהליכי הלבנת שיניים

מה היתרונות של שימוש בלייזר?

לשימוש בלייזר ברפואת שיניים, ישנם יתרונות רבים:

 • ניתן לטפל ברקמות רכות ללא צורך בתפרים.

 • חלק מהטיפולים באמצעות הלייזר אינם דורשים הרדמה מקומית מקדימה.

 • השימוש בלייזר בפרוצדורות כירורגיות מקטין דימום, או אפילו מונע אותו לחלוטין יחסית לשימוש בסכין מנתחים, זאת בשל יכולתה של קרן הלייזר לסגור כלי דם ולהגביר את קרישת הדם באזורים אלה.

 • השימוש בלייזר מקטין את האפשרות לזיהומים לאחר הטיפול יחסית לשימוש באזמל ניתוחים רגיל מכיוון שהאנרגיה הגבוהה גורם לסטריליזציה של האזור המטפל.

 • הנזק לרקמות סמוכות מינימלי עקב דיוק הקרן.

 • פצעים מתרפאים מהר יותר ורקמות מתחדשות מהר יותר לאחר שימוש בלייזר.

תשובות לשאלות בנושא טיפולי שיניים באמצעות לייזר:

האם ניתן לוותר על  ביצוע הרדמה מקומית בעת שימוש בלייזר?

הדבר תלוי בסוג הטיפול הנדרש. לצורך טיפול בעוצמות לייזר נמוכות (לדוגמה: טיפול באפטות), אין צורך לבצע הרדמה מקומית. לעומת זאת, במקרים אשר בהם יש צורך בעוצמות גבוהות, (לדוגמה: בעת ביצוע חתך ברקמה), יש לבצע הרדמה מקומית מקדימה לטיפול.

האם ניתן לבצע הלבנת שיניים בלייזר?

ניתן לבצע טיפולי הלבנת שיניים בלייזר - טיפול הלבנת שיניים באמצעות לייזר מזרז את תהליך הלבנת השיניים. אך מכיוון שעוצמת  הלייזר חזקה, קיימת עדיפות לביצוע טיפולי הלבנת שיניים מהירים תוך שימוש בנורות LED בעלות אפקטיביות רבה, וללא צורך בעוצמות הגבוהות מידי של אנרגיה שיש ללייזר.

האם השימוש בלייזר בטוח?

כאשר הטיפול בלייזר נעשה בהתאם להתוויות ובטיפולים להם הוא מותאם, על ידי רופא מיומן ומוסמך, השימוש בלייזר בטוח לפחות כמו טיפול בכל מכשיר אחר במרפאת השיניים.

השימוש במכשור הלייזר במרפאת השיניים מאפשר לנו לבצע טיפולים רבים בצורה מדויקת, עם תופעות לוואי פחותות לאחר הטיפול, וע"י כך להעניק למטופלינו חווית טיפול רגועה ונעימה.

 

מרפאת ד"ר מטאנס מצוידת במכשיר לייזר מסוג EPIC של היצרן BIOLASE תוצרת ארה"ב. מדובר באחד המכשירים המתקדמים והמובילים ביותר בתחום מכשירי הלייזר לטיפולי שיניים. מכשיר הלייזר החדשני מאפשר הענקת טיפול בטוח עם תוצאות מספקות ביותר. 

המרכז לאסתטיקת השיניים והפנים

 ניווט מהיר 

ניווט בוויז

אח"י אילת 5, ק. חיים, חיפה

מרפאת DMC - מרכז לאסתטיקת השיניים והפה בניצוחו של ד"ר מטאנס מועיין, מובילה בחדשנות ובשימוש בטכנולוגיות מתקדמות. הצוות המקצועי של מרפאת השיניים עושה שימוש בשיטות העדכניות ביותר, בציוד מתקדם ובחומרים איכותיים בלבד, המאושרים על-ידי משרד הבריאות וה-FDA. בנוסף, מוצעים טיפולים אסתטיים המתבצעים תוך שימוש בטכנולוגיות וחומרים מתקדמים. כל זאת מאפשר לצוות המרפאה בכלל ולד"ר מטאנס בפרט להעניק למטופלים טיפול מקצועי עם תוצאות איכותיות ועמידות. המרפאה מעניקה מענה מקיף ורחב ללקוחות בקריות, בחיפה, בצפון. התמונות באתר הן להמחשה בלבד. אין לראות בפרסום זה המלצה לביצוע הליך כזה או אחר. כל טיפול מותנה בפגישת ייעוץ מקדימה.

2017-2020 by Dr Matanis Moen dmcclincs | www.drmatanis.com