השתלות שיניים וכירורגיית הפה

השתלות השיניים בקליניקה של ד"ר מטאנס מתבצעות ע"י רופא מומחה פה ולסת בלבד.

 

שיקום הפה בעזרת שתלים דנטליים מהווה חלק בלתי נפרד מרפואת השיניים המודרנית. לשיטת טיפול זו יתרונות רבים: סיכויי הצלחת הטיפול בעזרת שתלים דנטליים גבוהים במיוחד ולטווח ארוך. השתלים משפרים את התפקוד, האסתטיקה ואיכות החיים של המתרפא. אופציות השיקום על גבי השתלים הן רבות: שיקום בעזרת כתרים, גשרים ותותבות יציבות ונוחות. בזכות השתלים אין צורך להשחיז שיניים בריאות. השתלות שיניים פותחת בפני הרופא והמתרפא אופציות טיפוליות רבות. למשל במקום תותבת נשלפת ניתן לבצע גשר קבוע. ובמקום ללכת עם תותבת זזה בפה ניתן לבצע תותבות מוברגות הנתמכות בשתלים.

השתלות שיניים וכירורגיית הפה
השתלות שיניים וכירורגיית הפה

השתלת שיניים מונחת מחשב

שיטה חדשנית לביצוע השתלות שיניים בלסתות מחוסרות שיניים במיוחד. לפי שיטה זו, תוכנת מחשב מיוחדת אשר סורקת את צילום הסי טי מייצרת עבור המקרה הספציפי הזה פלטה שקופה ומחוררת בצורה מדויקת לפי מיקום ההשתלה המתוכננת. החורים מיוצרים בזווית ובשביל כניסה מיוחד המותאם למבנה העצם והלסת. שיטה זו נחשבת למדויקת ביותר ומשמת ככלי מאד נוח וחינמי לרופא המבצע. חשוב להדגיש ששיטה זו מתאימה למקרים מיוחדים בלבד.

מהו שתל דנטלי?

השתל הדנטלי הינו גוף מתכתי שהמבנה שלו מזכיר בורג, העשוי מתרכובת של טיטניום ובמקרים רבים מצופה בשכבה ביולוגית מיוחדת העוזרת לשתל להשתלב בצורה מהירה בתוך העצם. זוהי מתכת חזקה המתאימה לרקמות העצם והחניכיים ועומדת בפני כוחות הפועלים בפה., השתל מוברג לתוך עצם הלסת על מנת לשמש כשורש לשיקום אשר בעתיד יורכב על אותו שתל. לאחר תקופת המתנה (תלוי בסוג העצם 4-6 חודשים) המאפשרת את קליטת השתל בעצם, מורכב על השתל מבנה המדמה את כותרת מושחזת של שן ועליה ניתן לבנות כתר או גשר או לתמוך ולייצב תותבת. זוהי מתכת חזקה המתאימה לרקמות העצם והחניכיים ועומדת בפני כוחות הפועלים בפה.​

שלבי הטיפול של השתלות שיניים

את השלבים ניתן לחלק ל-2 שלבים:​

 • השלב הכירורגי:
  א. הכנת הלסת להשתלה, השתלת השן:
  כולל את הפעולות הכירורגיות הקשורות להשתלה: במקרה והלסת איננה מוכנה להשתלת שיניים אז יש כמה פעולות שעל הרופא לבצע כמו למשל: הכנת החניכיים והלסת לקבלת השתל, עקירות שיניים, הרמת סינוס והשתלת עצם. במקרים הנ"ל השתלת השיניים איננה מתבצעת באותה הישיבה אלא יש צורך להמתין לתקופה של 4-6 חודשים ואז ניתן לבצע את השתלת השיניים.
  כאשר העצם מספקת להשתלת שיניים אז מתבצעת השתלת השיניים במידי ללא צורך בהמתנה. אחרי ההשתלה מקום הניתוח נסגר בעזרת תפרים. הפגישה הבאה היא אחרי 4-6 חודשים לצורך חשיפת השתלים.

  ב. חשיפת השתלים:
  אחרי תקופת ריפוי וקליטה מקסימלית בעצם של השתל המוחדר שהיא בממוצע 4-6 חודשים, ניתן לחשוף את מקום הניתוח ע"י פתח מזערי בחניכיים במקום ההשתלה. החשיפה מתבצעת בעזרת מכשיר לייזר דנטלי אשר חושף בצורה מדוייקת את השתל מבלי לפגוע ברקמות בריאות של החניכיים. אחרי חשיפת השלת מוברגת אל תוך השתל כיפת ריפוי. בורג מיוחד אשר סוגר את השתל ומאפר בניית חניכיים בריאה מסביב לשתל. שלב זה מהווה הכנה לשלב השיקום. חשיפת השתלים נחשבת לפעולה קצרה.

 • שלב השיקום הפרותטי:
  א. הרכבת המבנה.

  ב. הכנת השיקום הפרותטי.
  אחרי שלב החשיפה והרכבת כיפת הריפוי, ניתן להתחיל בשלב השיקום הפרותטי אשר בשלב הראשון מצריך הרכבת מבנה לשתל. המבנה מהווה את גוף החיבור בין השיקום הרצוי לבין השתל. ישנם מספר סוגים של שיקומים פרותטיים. כמו למשל:
  1. כתר - במקרה של חוסר שן בודדת הכתר יכול להיות כתר חרסינה מבוסס מתכת או כתר זרקוניה אסתטי. הכתר במקרה הזה מורכב על שתל אחד.
  2. גשר - כשחסרות מספר שיניים. מורכב על מספר שתלים.
  3. תותבות על מוברגת על השתלים - בלסת מחוסרת שיניים תותבת קבועה.
  4. תותבת על חיבורים כדוריים - בלסת מחוסרת שיניים תותבת חצי קבועה.
  5. גשר מוברג/מודבק - בלסת מחוסרת שיניים שהוכנסו בה 6 שתלים ויותר.

שלבי הטיפול של השתלות שיניים

התנאים להצלחת השתל:

 • מצב בריאותי טוב של המטופל.

 • עצם לסת איכותית ובעלת מבנה וגודל המתאימים להשתלה.

 • חניכיים בריאות.

 • שמירה טובה על היגיינת הפה.

 • מעקב וביקורת תקופתית לאחר סיום הטיפול.

לאיזה גילאים מותאמת השתלת שיניים?

ניתן לבצע השתלות לרוב האנשים ובכל גיל מלבד צעירים אשר העצם נמצאת בשלבי גדילה.
 

סיכויי ההצלחה:
סיכויי הצלחת הטיפול גבוהים מאוד (מעל 95%) ותלויים במספר גורמים: תכנון נכון, ביצוע מיומן של ההשתלה ושל שיקום הפה, תוך תאום בין הרופאים המבצעים.

 

האם הטיפול כואב?
לעתים יתכן כאב קל ואי נוחות יום יומיים לאחר ביצוע ההשתלה. בעזרת משככי כאבים ותרופות נוגדות דלקות ניתן לשלוט בכאבים ולמזער את תופעות הלוואי. תודות למכשור הלייזר הנמצא בשימוש במרפאתנו ניתן לשלוט להוריד את תופעות הלוואי בצורה משמעותית.

 

קליטת השתל:

במידה והשתל אינו משתלב טוב בעצם הלסת ואינו יציב, יש להוציאו. ניתן לבצע השתלה חוזרת לאחר תקופת ריפוי מסוימת.

ד"ר מטאנס עומד לרשותכם בכל עת. ניתן ליצור קשר בטל' 072-3945160 או באמצעות הטופס וניצור קשר בהקדם.

טיפולי שיניים נוספים:

יישור שיניים שקוף

כאשר השיניים עקומות, כשקיימת אי התאמה בין הלסתות וכשהשיניים לא מונחות היטב ופוגעות במראה האסתטי, יש ליישר את השיניים והלסתות באמצעות יישור שיניים שקוף.

הלבנת שיניים

לאורך השנים, כחלק מתהליך טבעי, זגוגית השן הופכת לשקופה, והדנטין (חומר השן) מקבל גוון צהוב ויוצר מראה לא מחמיא של שיניים כהות. טיפולי הלבנת שיניים בטכנולוגיה מתקדמת.

רופא שיניים בקריות - ד"ר מועין מטאנס

רופא שיניים בקריות - רופא שיניים בחיפה - דוקטור מטאנס מועין סיים את לימודיו בתחום רפואת השיניים באוניברסיטת רגנסבורג, גרמניה. את דרכו המקצועית החל כרופא שיניים בגרמניה ובמהלך תקופה זו לקח חלק במחקרים רבים. כיום מחזיק ברשת מרפאות שיניים ואסתטיקה DMC בקריות בקריות ובאזור הצפון במעיליא.

סריקת שניים דיגיטלית

טכנולוגיה חדישה המאפשרת יצירת מודל דיגיטלי תלת מימדי של חלל הפה. הסורק הדיגיטלי החדשני, מעניק למטופלי המרפאה נוחות חסרת תקדים.

כתרי זרקוניה

כתרי זירקוניה הפכו כיום לבחירה הראשונה של רופאי השיניים בעיקר במקרים בהם יש צורך למקם את הכתר בשיניים הקדמיות שם האסתטיקה חשובה מאד.

חריקת שיניים ברוקסיזם

תופעת חריקת שיניים או הידוק שיניים נקראת ברוקסיזם, מופיעה בעיקר במהלך השינה אך עשויה להשפיע גם בזמן ערות. וכן, יש לנו טיפול ייעודי לתופעה הזו.

ציפויי חרסינה לשיניים HOLLYWOOD SMILE

ציפויי החרסינה הפכו לפופולריים בזכות העובדה שהם משפרים את מראה השיניים ואינם משנים את צבעם כתוצאה מצריכת טבק או שתיית קפה ותה.

​רפואת שיניים בלייזר

קרן הלייזר הפכה כבר לפני שנים לחלק מאמצעי הטיפול בענפי רפואה רבים. בשנים האחרונות הלייזר הפך גם לחלק מהאמצעים העומדים לרשות רופא השיניים.

טיפולי שיניים משמרים

רשת מרפאות DMC מציעה מגוון טיפולי השיניים התורמים לשימור השיניים ומצב פה בריא, החל ממניעה על ידי טיפולים במרפאות והדרכה למניעה בשגרה הביתית.